Національна школа-семінар молодих вчених-фармакологів

Національні школи-семінари молодих вчених-фармакологів України започатковані академіком Стефановим О.В.у 1994 році з метою поглиблення знань молодих вчених з фундаментальних та прикладних питань фармакології та токсикології, сучасних уявлень щодо патогенезу захворювань та засобів їх фармакологічної корекції, налагодженню наукових зв‘язків молодих вчених між собою та зі знаними авторитетами в галузі фармакології, токсикології, фізіології, хімії тощо.

Національні школи молодих вчених-фармакологів проводяться раз на 2 роки під егідою ДУ ІФТ, Міжвідомчої МОЗ та НАМН України проблемної комісії “Фармакологія”, Всеукраїнської громадської організації “Асоціація фармакологів України” при спонсорській підтримці з боку фармацевтичних компаній та державних установ. Починаючи з 1994 року проведено 9 шкіл.

В середньому на кожній із шкіл свої знання поглиблюють близько 100 молодих вчених-фармакологів з різних куточків України та країн СНД.

Для наукової молоді надзвичайно цікавим є спілкування з запрошуваними у якості лекторів фахівцями, серед яких академіки НАН та НАМН України Андронатті С.А, Бутенко Г.М., Головенко М.Я, Мойбенко О.О., Романенко А.М, Трахтенберг І.М., членкори НАМН України Заболотний Д.І., Кресюн В.Й., Резніков О.Г., Чекман І.С., членкор АМН Російської Федерації Ігнатов Ю.Д., професори Бобирєів В.Д., Коваленко В.М., Лук‘янчук В.Д., Мамчур В.Й., Мохорт М.А., Петров О.М. (Російська Федерація), Піняжко О.Р., Соловйов А.І., Ципкун А.Г. та інші.